Двигател Yamaha F100








Customer Service
- Наличност: В наличност
- Модел: Yamaha F100
Опции
Описание
Двигател Yamaha F100 – вземи за 11,749.00 € / 22,979.05 лв
Безкомпромисно съчетание от лекота, разбиващо ускорение и неподозирана мощност!
Новото F-поколение на мускулестия и в същото време забележително елегантен F100 носи недостижими предимства за машината, като я прави модерен и високотехнологичен партньор без сериозна конкуренция в класа ?.
Сега двигателят е по-лек от всякога, ускорява мигновено, работи изключително икономично и комбинира иновативни фирмени разработки, синоним на доверие и надеждност. Независимо дали се отдавате на адреналина на водните спортове, релаксирате с риболов, гмуркане или друго занимание, максимално дълго и безгрижно прекараното време на лодката е безценно, а възможностите и производителността на най-новата 4-тактова технология на Yamaha, на пъргавия и с голям капацитет 16-клапанов SOHC двигател, на усъвършенстваните дизайн и работа на всмукателната и изпускателната система, на Multi-Point EFI системата на впръскване и интелигентното всмукване с един общ дросел, са на линия за вас по което и да е време и са главните виновници за всяка незабравима минута на борда.
Сред останалите функции и системи, осигуряващи ви пълен контрол при различни ситуации, са PrimeStart системата за лесно стартиране, мощният алтернатор, функцията за безопасно движение в плитки води, когато сте близо до брега, възможността за променливи обороти при тролинг и системата за сладководно промиване на водните магистрали. Благодарение на съвместимостта на модела с дигиталните мрежови измервателни уреди Yamaha, можете да постигате максимална ефективност в работата на двигателя, боравейки с богата и изчерпателна информация за всевъзможни параметри, включително да настройвате оборотите бързо и лесно с помощта на един бутон – в стъпки през 50 rpm за супер плавно и спокойно пътуване. Също само с натискане на бутон, контролирате прецизно и лесно широкообхватния, мощен и бързореагиращ Power Trim & Tilt, а опционалната Y-COP имобилайзер система ще се погрижи за безопасността на машината и спокойствието ви, когато не сте около нея.
По-ниското тегло, подобрените ускорение, мощност, икономичност и ефективност на извънбордовия двигател Yamaha F100FET са факт и не е тайна, че се дължат на политиката за изграждане от нулата, вместо стандартно използваното адаптиране на съществуващи агрегати. Екологично чистата работа е в резултат на най-иновативните технологии за пълно изгаряне и е перфектното допълнение към безкомпромисното му и водещо присъствие сред всяка възможна конкуренция.
ПОДРОБНОСТИ
• EFI за чистота, ефективност и икономичност
• 16-клапанната конструкция на двигателя подпомага изпълнението
• Съвместим с Yamaha Digital Network Gauges
• Система PrimeStart ™ за лесно стартиране
• RPM с променлива тролинг
• Широкообхватна мощност Trim & Tilt
• Вариант за защита на външните страни на Yamaha (Y-COP)
• Допълнителна система за ограничаване на наклона
• Триене на кормилното управление с едно действие (модели с фрези)
• Високопроизводителен алтернатор
• Плитка вода за придвижване в близост до брега
• Система за пречистване на прясна вода
Препоръчително моторно масло: YamaLube 10w40
Препоръчително редукторно масло: YamaLube GL5
Препоръчителна запалителна свещ: NGK DPR6EB-9
Комплекта включва:
Извънбордов двигател Yamaha F100
Резервоар 25л и горивна линия, с включени 2 щуцера
Трансмисионно масло (фабрично поставено в редуктора) ~ 0.430 литра
Моторно масло за първоначален старт - Подарък от нас!
Пропелер
Документи
Инструкции за употреба и експлоатация
Препоръчителни съвети:
За валидна гаранция е желателно първата смяна и на двете масла да е след 10 до максимум 20 работни часа на мотора,а след това на всеки 100работни часа или веднъж годишно като е препоръчително да използвате за целта оторизиран гаранционен сервиз на Yamaha който може да ви въвежда коректно данните по гаранция.
Модел: Yamaha F100
Гаранция от производителя Yamaha
Варианти: F100FETX Екстра дълъг ботуш, единичен цифров уред - Оборотомер, F100FETL Единичен цифров уред - Оборотомер, F100FETX Екстра дълъг ботуш, CL5 Мултифункционален тъч скрийн уред, F100FETX Екстра дълъг ботуш, двоен цифров уред - Оборотомер и Скоростомер, F100FETL CL5 Мултифункционален тъч скрийн уред, F100FETL Двоен цифров уред - Оборотомер и Скоростомер
Последни бройки – не изпускай!
Популярни продукти в категория: YAMAHA / 4 In-Line двигатели F50 - F150, Двигател за лодка
Технически характеристики
| технически | |
| Обем на масления картер | 3.2 л |
| характеристики за двигатели | |
| Troll Control | да, чрез уредите |
| Имобилайзер | опция, Y-COP |
| Тегло с витлото | F100FETL: 162.0 kg F100FETX: 166.0 kg |
| Уреди | Digital Network Gauge , опция за LCD 4.6 " дисплей |
| Страна на производство | Япония |
| Гаранция | 5 години |
| Тип на двигателя | 4-цилиндров, четиритактов, SOHC (Single Over Head Cam) |
| Работен обем куб. см | 1.832 cm³ |
| Максимална мощност | 100кс (73.5kw) |
| Диаметър и ход на буталото | 81.0 mm x 88.9 mm |
| Максимални работни обороти | 5.000 - 6.000 rpm |
| Горивна система | EFI (Electronic Fuel Injection) инжекцион |
| Запалителна система | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Стартиране | Електрически с Prime Start™ |
| Дължина ботуш | L:516mm X:643mm |
| Предавателно число на редуктор | 2.15 (28/13) |
| Регулиране на ъгъла / TRIM | Напълно хидравличен Trim & Tilt |
| Управление | Дистанционно / Щамбайн |
| Алтернатор | 12 V, 35 A |
| Капацитет на горивен резервоар | Отделен, 25 литра |
| Капацитет на редуктор | 670мл |


